Osoby niepełnosprawne

Świat sportu jest otwarty także dla osób niepełnosprawnych. Niepełnosprawność nie zawsze oznacza całkowitą ułomność fizyczną. W zależności od kondycji zdrowotnej i poziomu osobistej motywacji  również  osoby o ograniczonych możliwościach ruchowych  mogą korzystać z dobroczynnego wpływu sportu.  Zajęcia sportowe są nierzadko najlepszą terapią, wzmacniając mięśnie i stawy, pomagają w radzeniu sobie z trudniejszą przecież codziennością osób niepełnosprawnych. Pokonywanie barier  i walka z własnymi słabościami to najważniejsze korzyści z uprawiania sportu. Ponadto regularna aktywność fizyczna wzmacnia samoocenę i przyczynia się do bardziej pozytywnego postrzegania świata. Niepełnosprawność wprawdzie ogranicza, ale nadal pozwala walczyć, konkurować i zwyciężać.

 

 

 • Andrzej Szczęsny

  "Straciłem nogę, ale zyskałem coś innego"

  Jest uważany za jednego z najzdolniejszych i najbardziej wszechstronnych polskich narciarzy alpejskich. Jest w światowej czołówce, mimo że na nartach zaczął na poważnie jeździć dopiero w wieku 16 lat. Nie byłoby w tym może jeszcze nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że uczył się wtedy jazdy od podstaw... na jednej narcie, bo Andrzej Szczęsny ma tylko jedną nogę.

  Więcej
 • Dariusz Strychalski

  Słabość jest w głowie - poruszająca historia Dariusza Strychalskiego

  Wielu z nas użala się nad sobą, kiedy ma słabszy dzień. Czasem nie chce się nam wyjść na trening, albo uważamy, że taki wysiłek jest zarezerwowany tylko dla profesjonalistów. Są jednak ludzie, którzy mimo prawdziwych słabości stawiają czoła wyzwaniom wykraczającą poza granicę wyobraźni milionów. Poznajcie historię Dariusza Strychalskiego, biegacza o psychice godnej multimedalisty. 
  Więcej