Piłka nożna

 • Rymanów

  START Rymanów

  W październiku  1928 roku rozegrano mecz piłki nożnej Polacy kontra Żydzi z Rymanowa. Wygrali piłkarze narodowości polskiej. Mecz przyciągnął tłumy kibiców. Fakt ten zdecydował o tym, że władze miasta podjęły decyzje o budowie stadionu. Stadion zbudowano w latach 1929-33 wysiłkiem społecznym. Na początku lat trzydziestych w Rymanowie były drużyny piłkarskie tj. „Zorza”, „Strzelec”, i żydowska „Hagibor”, która zmieniała nazwę na „Mabkabi” i „Radifa”.

   

  Więcej
 • Gmina Rymanów

  Stowarzyszenie AKTIV PRO

  Stowarzyszenie Aktiv Pro to organizacja powstała 7 lat temu na terenie Gminy Rymanów. Organizacja systematycznie się rozwija i realizuje projekty skierowane do szerokiego grona odbiorców. Obecnie posiadamy również Oddziały w Gminach Wiśniowa oraz Zarszyn. Do głównych projektów realizowanych przez Stowarzyszenie należą: Akademia Piłkarska Aktiv Pro oraz Klub Pływacki Aktiv Pro. Dodatkowo Stowarzyszenie organizuje także zajęcia dla najmłodszych mieszkańców Gminy w ramach projektu Sportowej Akademii Bobasa oraz dla Mam, które uczą się grać w piłkę nożną w ramach Piłkarskiej Drużyny Mamusiek.

  Więcej
 • Rymanów Zdrój - Deszno

  Florian Rymanów Zdrój - Deszno

  Klub Sportowy „Florian” powstał z inicjatywy młodzieży mieszkającej na terenie Rymanowa Zdroju obecnego sołectwa Deszno - Wojciecha Rygla oraz Huberta Klimkiewicza, którzy wraz z obecnym sołtysem Ignacym Śliwką sprawili, że po kilkuletniej przerwie piłka nożna na nowo powróciła do Rymanowa Zdroju - Deszna.

  Pierwsze dwa sezony 2005-2007 piłkarze grali pod szyldem Klubu Sportowego START jako jego druga drużyna.

  Więcej
 • Klimkówka

  KARPATY Klimkówka

  W 1948 r. grupa chłopców uczęszczających do Gimnazjum w Iwoniczu Zdroju oficjalnie założyła klub sportowy i z dniem 14 lutego zarejestrowano związek pod nazwą LZS „Karpaty”. Propozycję  nadania klubowi takiej nazwy podał Jan Wilusz. Działalność klubu obejmowała trzy sekcje: piłkarska, tenisa stołowego i lekkoatletyczna, które skupiały ogółem 16 członków.

   

  Więcej
 • Milcza

  LKS "ORZEŁ" Milcza

  Powstanie Klubu było wynikiem ogólnokrajowego programu rozwoju piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. Pierwotnie Klub nosił nazwę Ludowy Zespół Sportowy Milcza. W późniejszych czasach zmieniono nazwę na Ludowy Klub Sportowy „LAS” Milcza, a od 2004r. zmieniono nazwę na Ludowy Klub Sportowy „ORZEŁ” Milcza.

  Więcej
 • Wróblik Szlachecki

  LKS Iskra Wróblik

  Klub LKS Iskra Wróblik, który powstał z inicjatywy młodzieży z miejscowości Wróblik Szlachecki i Królewski. Jego celem jest rozwój pasji i umiejętności osób od lat związanych są ze sportem a w szczególności z piłką nożną.
  Stowarzyszenie zostało powołane 11 października 2013r. a jego nazwę zaczerpnięto z istniejącego przed laty Klubu Sportowego we Wróbliku o nazwie Iskra.

  Więcej
 • Posada Górna

  LUKS BESKID Posada Górna

  Pierwszy klub sportowy w Posadzie Górnej powstał w 1934 roku nosił nazwę „Strzelec" Posada Górna. Obok drużyny piłkarskiej funkcjonowała w nim również jedna sekcja szachowa. Klub istniał do czasów II wojny światowej .

  Więcej
 • Sieniawa

  LUKS „Wisłok” Sieniawa

  Początki działalności Ludowego Zespołu Sportowego Sieniawa sięgają roku 1974. Rok ten uważany jest za rok założenia Zespołu. Oczywiście w piłkę grano w Sieniawie znacznie wcześniej.

  Więcej
 • Gmina Rymanów

  Piłkarska Drużyna Mamusiek

  "Mamuśki" powstały z inicjatywy Prezes Stowarzyszenia Katarzyny Rysz - Jęczkowskiej i są najmłodszą drużyną powstałą w Naszej Akademii. Na treningi piłkarskie uczęszczają kobiety, które charakteryzują się poczuciem humoru i dystansem do siebie. Mamy uczą się grać w piłkę nożną, pod okiem Trenerki.  Zajęcia są prowadzone w przyjaznej atmosferze poprawiają integrację kobiet i pewność siebie w środowisku piłkarskim.

  Więcej