Strefa rodzica

Rodzic sportowca – inspiruje, dopinguje, motywuje, wspiera.

Mimo, że dzieci są z natury ruchliwe i aktywne, często tracą te cechy za sprawą powszechnych obecnie biernych form wypoczynku. Rolą rodziców jest zmiana podejścia do aktywności fizycznej i zaszczepienie u dziecka bakcyla sportu w jak najmłodszym wieku. Zaowocuje to nie tylko sprawnością fizyczną, ale również wzmocni charakter małego sportowca, a w przypadku miłośników sportów drużynowych, nauczy współpracy w zespole.

Dlatego właśnie to rodzic, jako pierwszy trener każdego przyszłego mistrza, bierze na siebie ogromną odpowiedzialność. Mądre, ukierunkowane na sport  wychowanie  przyczyni się do zniwelowania wad postawy oraz wykształci u dziecka prawidłowe  nawyki zdrowotne.  Sport ma również sprawiać radość i nie może być źródłem frustracji,  stąd rolą mamy i taty jest zwyczajne pokazanie dziecku, że ruch i zabawa jest źródłem radości. Mogą tego dokonać nie tylko przez zachętę, ale również przez własny dobry przykład.

 

">

 

 • Sport dla dziecka

  Dlaczego dzieci powinny uprawiać sport

  Wiele słyszy się o tym, że profesjonalni sportowcy trenują od najmłodszych lat – jednak czy jest to zdrowe podejście? Sport odgrywa dużą rolę w życiu każdego dziecka, jednak w zależności od wieku będzie zwykłą zabawą lub szansą na obranie przyszłej drogi życiowej. Zobaczcie dlaczego dzieci powinny uprawiać sport i jaki jest najlepszy czas na rozpoczęcie profesjonalnych treningów.

  Więcej
 • Wywiad

  Jerzy Szambelan: dzisiaj młodzież nie potrafi słuchać.

  Kiedyś młodzież była inna. Ambitna, zaangażowana i dużo sprawniejsza fizycznie. Młodzi ludzie zmieniali się na moich oczach. W pewnym momencie przestałem ich rozumieć, bo starałem się im coś tłumaczyć, a oni patrzyli na mnie jak na idiotę – mówi Jerzy Szembelan, znakomity koszykarski trener młodzieży, który w 2010 roku doprowadził reprezentację Polski U17 do wicemistrzostwa świata. W rozmowie z TVPSPORT.PL ocenia także system szkolenia w Polsce i wspomina zawodników ze srebrnej drużyny z Hamburga.

  Więcej