Zumba

INFORMACJE:

Co to jest taniec i jakie są zalety?

Taniec jest naturalnym zjawiskiem podnoszącym poziom endorfiny czyli „związków przyjemności” we krwi, a przyjemność czerpana z ruchu w takt muzyki zwiększa naturalną radość zarówno u dzieci, jak i  u dorosłych. Muzyka wpływa na organizm kojąco, tańcząc człowiek pozbywa się negatywnych emocji, do tego podnosi poziom sprawności fizycznej. Taniec działa więc na rozwój emocjonalny i fizyczny całego organizmu. Można zastosować go także jako forma rehabilitacji, takich jak choreoterapia czy muzykoterapia.
W tańcu pracują prawie wszystkie mięśnie i dotleniany jest cały organizm. Wzmacniają też serce. Tańcząc  nie tylko ciało staje się gibkie i zwinne, ale również łatwiej je uchronić przed chorobami układu krążenia.

Co to jest zumba i jakie efekty zapewniają zajęcia?

Zumba, to w wolnym tłumaczeniu „baw się i ruszaj”. Zajęcia łączą w sobie takie tańce latynoamerykańskie jak samba, salsa, merengue, bachata i wiele innych. Zwolennicy tego typu zajęć chwalą sobie, że podczas wykonywania ćwiczeń świetnie się bawią, modelują sylwetkę, czas mija im szybciej i przyjemniej oraz czują się mniej zmęczeni, niż po klasycznych zajęciach. Co więcej, ogromnym plusem zumby jest fakt, iż jest to trening typu cardio, czyli utrzymywany na umiarkowanym poziomie intensywności, dzięki odpowiedniemu rytmowi muzyki, do której się poruszamy. Dodatkową zaletą zumby jest także to, że podczas wykonywania jej kroków angażujemy do pracy wiele partii mięśniowych, a co za tym idzie szybciej spalamy tkankę tłuszczową, nasza sylwetka staje się lepiej wymodelowana oraz poprawiamy wytrzymałość, wydolność i ogólną kondycje organizmu. A efekty ćwiczenia zumby są widoczne gołym okiem już po kilku tygodniach.

 

Instruktorem zajęć jest Paweł Kuliga. Instruktor i choreograf tańca, licencjonowany instruktor zumby od 2015 r.

Zajęcia, które odbywają się w gminie Rymanów

Rymanów

Gok Rymanów – zajęcia z aerobiku dla seniorów

Jaś Wędrowniczek – Zumba

Sieniawa

Hala Sportowa – zajęcia taneczne (grupa taneczna SMILE działająca od 2012r.) oraz aerobik

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach.

KONTAKT:
???
????

???

????
tel.: ????
 

email: ??
www: ??

 

 

1-6.jpg